KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13163189
*
nr 1316 3189
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Skogsmotiv. Signerad. Olja på duk, 59x76cm
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 19:24:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 21:35:04
1
300 kr
26/3 18:01:08
2
600 kr
26/3 18:07:50
1
600 kr
26/3 18:07:50
2
600 kr (Budbetjänt)
26/3 18:08:15
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Läs mer om Frans Gard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans gard olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Frans Gard
nr 1316 3189
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Skogsmotiv. Signerad. Olja på duk, 59x76cm
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 21:35:04 | 1 | 300 kr |
26/3 18:01:08 | 2 | 600 kr |
26/3 18:07:50 | 1 | 600 kr |
26/3 18:07:50 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
26/3 18:08:15 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Gard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans gard olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37